تبلیغات
سایت تخصصی اس ام اس و عکس ایرانی - تاثیر فرزند چندم خانواده بودن در شکل گیری شخصیت

سایت تخصصی اس ام اس و عکس ایرانی


تاثیر فرزند چندم خانواده بودن در شکل گیری شخصیت
 

آیا فکر می کنید اینکه فرزند چندم خانواده باشید ، می تواند بر شکل گیری شخصیت شما تاثیر گذار باشد ؟
 
 

- تک فرزندان
 
 
نقاط مثبت : این افراد همان ها هستند که دنیا را متحول می کنند . افرادی تکلیف-گرا ، مرتب و منظم ، با وجدان و وظیفه شناس ، و بسیار قابل اطمینان می باشند . آنها عاشق واقعیت ، افکار و اندیشه ها ، و جزئیات هستند و از قبول مسئولیت های مختلف واهمه ای ندارند .
 
نقاط منفی: یکی از خصیصه های منفی این افراد سرسختی و خشونت شدید آنهاست . کمی کینه ای و پرتوقع هستند و معمولاً از قبول اشتباهاتشان سر باز میزنند . به هیچ وجه انتقادپذیر نیستند . در برابر دیگران افرادی بسیار حساس و نفوذ پذیرند که احساساتشان خیلی زود جریحه دار می شود .
 
 
- فرزندان اول خانواده
 
 
نقاط مثبت : آنها ذاتاً فرمانده به دنیا آمده اند . احتمالاً رئیس جمهورها ، فضانوردان و مدیرعاملین همه فرزندان اول خانواده هستند . فکر می کنند که همیشه حق و اولویت در هر کاری با آنهاست  . فرزندان اول به دو دسته تقسیم می شوند : پرورش دهندگان افراد مطیع یا متحول کنندگانی سلطه جو . هر دو یکسان هستند فقط از متدهای مختلفی استفاده می کنند . معمولاً فرزندان اول خانواده ، افرادی ایرادگیر ، مشکل پسند ، و دقیق هستند و عاشق توجه به جزئیات مسائلند . افرادی وقت شناس ، منظم ، و با کفایتند که دوست دارند همه چیز به بهترین نحو انجام شود  . از مسائل غافلگیر کننده نیز به هیچ وجه خوششان نمی آید .

نقاط منفی : معمولاً این افراد کمی بداخلاق ، ترشرو بی احساس به نظر می آیند . گه گاه به خاطر زورگویی و فشاری که بر سایرین می آورند ، تهدید کننده و رعب آور هستند . چون فکر می کنند که همیشه حق با آنهاست و فقط خودشان همه چیز را می دانند ، به دیگران اطمینان کمی دارند . ریاست مآب ، ایرادگیر و نسبت به اشتباهات حساس و نکته سنج هستند .
 
 
- فرزندان وسط خانواده
 
 
نقاط مثبت : فرزندان وسطی ، افرادی خانواده دوست هستند که دیگران از بودن با آنها لذت می برند . مهمترین نیاز آنها ، آرام نگاه داشتن اقیانوس پرتلاطم زندگی است و شعار آنها " آرامش به هر قیمتی " است . اینها افرادی بسیار آرام و بی سر و صدا ، شیرین و دوست داشتنی هستند و شنوندگان خوبی به شمار می روند . مهارت زیادی در حل مشکلات دارند چون همیشه هر دو جنبه ی یک مشکل را بررسی می کنند و دوست دارند همه را خوشحال کنند . همین مسئله باعث می شود که مشاوران و میانجیگران خوبی باشند .

نقاط منفی : نسبت به فرزندان اول خانواده ، احساس سلطه گری کمتری دارند ، اما دوست دارند همه آنها را ستایش کرده و دوست بدارند - یا حداقل با آنها احساس شادی و خوشبختی کنند . از آنجا که سعی در راضی نگاه داشتن همه دارند ، ممکن است به افرادی وابسته تبدیل شوند . نمی توانند خوب تصمیم بگیرند تا جایی که باعث رنجاندن دیگران می شود . همچنین برای شکست و اشتباهات دیگران ، خود را سرزنش می کنند .
 
 
- فرزندان آخر خانواده
 
 
نقاط مثبت: افرادی شاد و سرزنده اند که این شادی و سرخوشی را با خود همه جا می برند و دیگران را نیز از آن بهره مند می کنند . مهارت های مردمی آنها بسیار قوی است و عاشق این هستند که دیگران را با حرف ها و کارهایشان سرگرم کنند . هیچ کس برای آنها غریبه نیست و به سرعت با همه صمیمی می شوند . افرادی برونگرا هستند که از وجود دیگران انرژی می گیرند . از ریسک کردن واهمه ای ندارند .

نقاط منفی : خیلی زود خسته می شوند . از طرد شدن واهمه داشته و افق توجهاتشان کوتاه است . افرادی خود گرا هستند . معمولاً به خاطر توقعات غیر واقعیشان از رابطه ، که تصور می کنند در همه ی رابطه ها باید همیشه خوشی و خنده برقرار باشد ، رابطه های زیادی را به فنا می دهند . اما نمی دانند که عمر چنین رابطه هایی بسیار کوتاه است .ادامه مطلب

طبقه بندی: اس ام اس آموزنده، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 30 مرداد 1388 توسط محسن فراهانی
درباره وبلاگ